Adam Kasanický: „Nikdy by som nevymenil prežité chvíle a víťazstvá, ktoré mi priniesol hokejový život.“

Hráči UMB Hockey Team nepatria medzi špičku len na ľade, ale taktiež aj vo svojom školskom živote. Skvelým dôkazom o komplexnosti našich hráčov, ktorí dokážu dvakrát po sebe vyhrať titul EUHL a taktiež dosahovať fantastické študijné úspechy je stáž Adama Kasanického na Najvyššom súde v Bratislave. 

Adam bol na túto stáž vybraný ako študent Právnickej Fakulty Univerzity Mateja Bela. Ako sme už spomínali, UMB Hockey Team nie je len o hokeji. V prvom rade nám ide o kvalitné vzdelanie našich hráčov a ich prípravu do ďalšieho života. S Adamom sme sa krátko porozprávali o jeho stáži, ale aj živote študenta – hokejistu.

Čo bolo pre teba počas tvojej stáže najzaujímavejšie?

Počas moje stáže ma prekvapil veľmi príjemný prístup jednotlivých sudcov, ktorí boli vždy ochotní poradiť, usmerniť a vysvetliť čo ma zaujímalo. Bola pre mňa veľmi zaujímavé vidieť spisy, ich obtiažnosť ako aj fungovanie vrcholového orgánu všeobecného súdnictva. Veľmi zaujímavé bolo sledovať to nadšenie sudcov, keď hovorili o prípadoch, ako dlhé hodiny vyhľadávali, čo i len drobnosti aby rozhodli spravodlivo. Šokovala ma triviálnosť niektorých prípadov, ktoré skončili až na najvyššom súde, kedy išlo len o ego a celé sa to dalo vyriešiť jednoduchým ospravedlnením.

Vieš si po škole predstaviť seba v úlohe sudcu?

Po ukončení štúdia mám úplne iné plány, no každopádne po tejto stáži musím povedať, že by som si vedel predstaviť prácu v justícii.

Nebolo by zaujímavejšie skúsiť seniorský hokej?

V prvom rade by som už na seniorský hokej nemal (smiech). Hokej hrám od svojich 4 rokov, dnes mám 24. Nikdy by som nevymenil mladosť, prežite chvíle, víťazstva a prehry, ktoré mi priniesol hokejový život. Už dávnejšie som ale učinil rozhodnutie, že hokej nie je moja priorita. Musím sa poďakovať UMB Hockey Team, že mi dali šancu na rozvoj, sebarealizáciu a dali mi príležitosť pokračovať v tom, čo ma sprevádzalo celý môj život – hokej. Ale ako sa hovorí, v najlepšom treba skončiť. Po 2. Mieste na Svetovej Zimnej Univerziáde v Rusku a zisku v poradí druhého titulu v EUHL po sebe je čas zavesiť korčule na klinec .

Ako časovo si sa venoval počas sezóny hokeju a štúdiu?

Počas sezóny som sa pravidelne venoval štúdiu, ktoré ma od začiatku napĺňalo. Postupne som venoval čoraz viac času škole. Spolu s hokejovými tréningami a zápasmi to bola výborná kombinácia na skvelý život na vysokej škole.