GALAVEČER urobí bodku za majstrovskou sezónou

V tohtoročnej, už uplynulej, sezóne EUHL sme sa opäť dopracovali až do finále. Do úspešného finále. Tesné víťazstvo o ktoré sme prišli na domácom ľade sme si však vydobyli 12. apríla 2019 v Trenčíne, kde sa po napínavých troch tretinách rozhodlo o víťazstve až v predĺžení. Oslavovali  sme na trenčianskom ľade, oslavovali sme v šatniach, po ceste domov a aj doma. Sekeras Trophy ešte stále putuje medzi hráčmi, skalnými fanúšikmi, sponzormi a partnermi tímu. Ako to už máme vo zvyku, spokojnosť nebude ucelená až do chvíle kým nebudeme môcť osobne poďakovať všetkým, ktorí sa spolupodieľali na našom víťazstve. Na víťazstve, ktoré bolo omnoho ťažšie ako to minuloročné a to presne z toho dôvodu, že tento rok sme nešli iba vyhrať titul, ale hlavne titul obhájiť. Preto tak ako aj minulý rok, tak aj tento, stretneme sa celá UMB rodina a vyslovíme všetkým sponzorom, partnerom, priateľom, rodinám, fanúšikom a všetkým, ktorí s nami túto sezónu bojovali, jedno obrovské ĎAKUJEM. O uplynulej sezóne, emóciách z finále a prípravách na Galavečer nám viac povie asistent trénera UMB Hockey Team, Marek Janík.

Ako by si zhodnotil uplynulú sezónu? Naplnili sa vaše predstavy, očakávania, čo vravíš na prácu, ktorú odviedol tím vo všeobecnosti?

Uplynulá sezóna sa nedá hodnotiť inak ako pozitívne. Ešte pred sezónou sme sa zúčastnili na turnaji Student Hockey Challange v Rusku. Ide o turnaj šampiónov, na ktorom sa sme zúčastnili už druhý krát. Sám som nevedel čo od turnaja očakávať keďže veľa chalanov sa nám vrátilo zo zahraničia pár dní pred odletom do Ruska. Na turnaji sme ale ukázali naozaj obrovskú bojovnosť a tímovosť a skončili sme na druhom mieste. Z Ruska sme sa vrátili s veľmi pozitívnymi emóciami. Skvelá atmosféra, výborné podmienky, kvalitný hokej a nakoniec veľmi cenené druhé miesto to všetko nám pridávalo na sebavedomí. Po návrate domov nás čakal prvý ligový zápas. Veľa ľudí, nás ešte pred sezónou stavalo do role favoritov a možných obhajcov titulu. Nebola to ľahká rola keďže sa hovorí že obhájiť titul je častokrát ťažšie ako ho získať, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Každý chce totižto poraziť šampióna a favorita, každý chce poviem to tak skalp toho najlepšieho a bolo to cítiť aj priamo na zápasoch. Na druhú stranu ak chce človek víťaziť musí počítať aj s týmto. Prvý ligový zápas mal odštartovať našu púť za obhajobou. Nanešťastie a možno aj našťastie sme hneď prvý zápas prehrali. Zhodnotili sme ho ale tak, že možno to bolo aj dobre. Trošku sme sa vrátili späť do reality, že tá sezóna naozaj nebude ľahká. Ukázalo sa, že to tak aj bolo. Sezóna nebola vôbec jednoduchá, ale hneď po prvej prehre v prvom zápase sme išli suverénne až do play-off. Ale tá sezóna nebola len o samotných zápasoch. Potýkali sme sa s veľa ďalšími vecami. Prišli noví hráči, pridali sme nový tréning na zručnosti, prehĺbili sme spoluprácu s kondičným trénerom, zlepšili sme video analýzu, upravili tréningový proces, obnovili spoluprácu s mentálnym koučom a veľa veľa ďalších vecí, na ktorých sme počas celej sezóny pracovali. Play-off bolo vyústenie celej tejto práce. Bolo naozaj náročné. Hneď v prvom kole sme sa potrápili s Ostravou a v druhom kole s Brnom. Čo sa týka finálovej série, ja osobne ju hodnotím ako jednu s najnáročnejších sérii akú sme mali. Súper z Trenčína hral veľmi kvalitný až profesionálny hokej čo len zvyšovalo úroveň a atraktivitu zápasov. Hralo sa až na posledný zápas a aj ten sa rozhodol až v predĺžení. Nakoniec sme to ale zvládli a naplnili sme očakávania všetkých, ktorí verili, že titul obhájime.

Vo finále nám ušlo víťazstvo na domácom ľade. V Trenčíne sme však našu silu dokázali a v predĺžení sme strelili víťazný gól. Ako by si opísal atmosféru počas finálových zápasov, emócie bezprostredne po víťazstve?

Áno titul doma nám ušiel o 16 sekúnd. Je to až neuveriteľné ako blízko sme boli. Ale ako sa hovorí, vždy sa hrá až do konca. Zápas nekončí 16 sekúnd pred koncom. Bohužiaľ, taký je hokej ale zasa ja ho mám možno aj preto rád. My sme svoju robotu nedokončili a súper to potrestal, a tak sa séria presunula do Trenčína na posledný piaty finálový zápas. Atmosféra a emócia počas finálových zápasov bola naozaj silná. Rivalitu bolo cítiť z každého súboja na ľade a niekedy aj mimo neho. Ten posledný zápas bol emočne asi najťažší. Každá chyba, každé zaváhanie Vás mohlo pripraviť o titul. A hlavne na súperovi to bolo cítiť. Naši chlapci hrali s väčším kľudom. Bolo to možno aj tým, že už si tou finálovou sériu už pár krát prešli. Finálový zápas sa nám nakoniec dostal až do predĺženia. No a čo na to predĺženie povedať? Ja osobne som si ho veľmi užíval. Hrať o všetko to nás jednoducho baví. Chalani ukázali obrovskú silu a Kubo Tatár nakoniec rozhodol. A zrazu všetko to napätie, ktoré sa hromadilo a stupňovalo počas celej sezóny opadlo. Chalani sa hodili na seba, ľudia skandovali UMB a tlieskali. To sú chvíle a pocity, ktoré nemôže zažívať každý. To sú výsady ktoré si musíte zaslúžiť tvrdou prácou. Chalani odmakali celú sezónu každý zápas a tréning, zvládli emócie a napätia. Často krát zvládali situácie, na ktoré Vás nikto nepripraví. A toto všetko vyústilo až do obhajoby majstrovského titulu.

V Banskej Bystrici sme mali na tribúnach plno. Avšak aj na zimnom štadióne v Trenčíne sa ozývali desiatky skandujúcich fanúšikov UMB Hockey Team. Čo je podľa Teba zásluhou toho, že z roka na rok rastie počet skalných fanúšikov UMB Hockey Team?

Komunikácia a práca. Jedna vec je hrať kvalitný hokej a mať výsledky. Áno, aj toto je aspekt ktorý Vám pomáha s tým, aby sa ľudia na vás prišli pozrieť. Ďalšia vec je ale to, ako s tými ľuďmi pracujete. Každý rok sa snažíme ľuďom prinášať stále viac komfortu a nové formy zábavy. Mažoretky, aktivity v útrobách štadióna, rôzne súťaže, živá hudba, after-párty, s tým všetkým sa stretnete ak prídete na zimný štadión počas našich zápasov. Ďalšia vec je že s ľuďmi neustále komunikujeme, či už cez sociálne siete alebo rôznymi komunikačnými kanálmi, ale aj osobne priamo na zimnom štadióne alebo pri rôznych aktivitách, na ktorých sa pravidelne zúčastňujeme. A táto práca, otvorenosť a ochota to sú všetko veci ktoré si ľudia, ktorí nás prídu povzbudiť na naše zápasy alebo fandia akoukoľvek inou formou zaslúžia. Sám vidím že to funguje. Fanúšikovská základňa sa nám rozrastá. Vznikol náš vlastný fanclub, ktorý s nami cestuje aj na vonkajšie zápasy a často krát nám práve vonku vytvára atmosféru domácich zápasov. Takže ak by som to mal zhrnúť bude to asi rešpekt, komunikácia, úprimnosť a ochota. Hlavné aspekty toho, prečo stúpa počet ľudí, ktorí nám fandia a podporujú nás.

Už sa všetci tešíme na veľkolepý Galavečer. Prezradil by si nám, čo čaká všetkých pozvaných? V akom duchu sa bude Galavečer niesť a na čo sa môžeme tešiť?

Tak ako každý rok aj tento rok budeme organizovať Galavečer, ktorý veľa ľudí mylne označuje ako oslavu víťazstva. Galavečer organizujeme ako poďakovanie všetkým, ktorí sa nejakým spôsobom podieľajú na tom, aby sme mohli fungovať. Hráči, realizačný tým, rodina, fanúšikovia, partneri, podporovatelia a veľa, veľa ďalších. Toto všetko sú ľudia, bez ktorých by sme nevedeli fungovať. Pre týchto vzácnych ľudí je Galavečer určený. To je hlavná myšlienka Galavečera. Samotný Galavečer bude tradične rozdelený na tri tretiny ako hokejový zápas. V predpremiére bude predstavená aj nová séria dokumentu, ktorý sa o nás tento rok natáčal. Viac ale neprezradím. Galavečer bude vysielaný aj naživo cez naše sociálne siete. Bude si môcť takto pozrieť ktokoľvek.