Kandra ako lodivod. Kamzík, Koch a Novodomec po boku.

Ďalšia z očakávaných sezón Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy (EUHL) už odštartovala. Skôr ako sa fanúšikovia UMB HT prídu pozrieť na premiéru domáceho zápasu v novej sezóne 2018/2019, radi by sme oznámili novinky, ktoré sa udiali našom tíme. V minulých článkoch sme uviedli, že kabínu UMB Hockey Team Banská Bystrica po predĺženej kariére opustil vynikajúci a nezabudnuteľný hráč a kapitán Martin Indrych. Na základe rozhodnutí vedenia tímu prevzal jeho žezlo jeden z najstarších členov tohto mužstva. Medzi spoluhráčmi, aj fanúšikmi obľúbený a na ľade neprehliadnuteľný Filip Kandra. Na stanovisko k tomuto rozhodnutiu sme sa opýtali samotného Filipa ako aj jeho asistentov Mateja Kocha, Richarda Novodomca Matúša Kamzíka.

Čo hovoríš na to, že ťa vedenie UMB HT zvolilo ako nového kapitána?

„Je to pre mňa veľká česť, že práve mňa si UMB HT zvolil za kapitána“.

Aký je to pocit, čo všetko tento post obnáša?

„Pocit je to úžasný. Je to veľká zodpovednosť, ktorú tento post obnáša. V prvom rade je to komunikácia medzi trénermi a hráčmi. Som taká spojka medzi kabínou hráčov a trénermi.“

Môžeš povedať, že si si vzal príklad, či inšpiráciu od bývalého kapitána a hráča M. Indrycha?

„Určite áno. Som tu už piaty rok a zažil som všetkých kapitánov tohto úžasného tímu. Nielen od Martina Indrycha, ale od všetkých predošlých kapitánov som si vzal nejakú inšpiráciu.“

Asistentami kapitána tímu ste boli aj minulú sezónu. Ste spokojní s výberom nového kapitána?

„Ja keď budem hovoriť za seba, som spokojný s výberom kapitána . Tréneri a manažér sa rozhodli pre Filipa, ktorý je tu zrejme služobne najstarší a každú sezónu potvrdzuje svoju dôležitosť pre mužstvo. Či už je to výkonmi na ľade alebo aj mimo ľadu . Dúfam, že sa nám s novým kapitánom bude dariť a budeme úspešní ako sme boli s jeho predchodcami.“ (Matej Koch)

S výberom kapitána určite áno, keďže Filip Kandra je tu služobne najstarší a myslím že jeden z najobetavejších hráčov pre tím, s ktorým som mal tú česť hrať. Je to srdciar a v kabíne má rešpekt, takže myslím že vedenie lepšie vybrať nemohlo.“ (Richard Novodomec)

„Áno mal som tú česť byť asistent kapitána Martina Indrycha aj minulú sezónu počas play off. S výberom nového kapitána som veľmi spokojný nakoľko s Filipom Kandrom si rozumiem nielen čo sa týka ľadu, ale aj mimo neho (smiech). Myslím, že úlohu kapitána zatiaľ zvláda s prehľadom a verím že bude oporou UMB HT v kritických situáciách počas sezóny.“ (Matúš Kamzík)

Čo obnáša post asistentov kapitána? Ste spokojní s touto úlohou v tíme?

„Pred začiatkom minulej sezóny ma rozhodnutie trénerov veľmi prijemne prekvapilo, že som bol zvolený ako asistent kapitána . Predsa len toto mužstvo ma veľa lídrov a som veľmi spokojný, že aj tuto sezónu môžem zastávať funkciu asistenta kapitána. Z mojej pozície sa snažím pomáhať kapitánovi pri konzultáciách s rozhodcom počas zápasu. Ak sa stane situácia, že zrovna kapitán nie je k dispozícii, počas zápasu povzbudiť mužstvo pokiaľ  je to potrebné. Ale aj komunikovať v mene tímu s našim realizačným tímom.“(Matej Koch)

„Minulý rok som bol zvolený ako asistent, pritom som tu bol jeden z najmladších čo bolo celkom prekvapujúce a som rád že tréneri majú vo mňa dôveru aj tento rok. Nemyslím že to obnáša nejaké extra úlohy navyše. Jedine to, že cez zápas niekedy treba skočiť za rozhodcami.“ (Richard Novodomec)

Keďže patrím medzi najstarších hráčov v tíme tak moja úloha je usmerňovať hráčov na tréningoch alebo na zápasoch. Pomáhať tým kapitánovi a trénerom udržať morálku v tíme. Samozrejme aj ostatné veci, ako je hecovanie tímu a pomáhanie kapitánovi počas zápasov patria k tejto úlohe. Som rád že počas „krátkeho“ času cez play off, keď mi dali tréneri „Ačko“ na hruď som ich presvedčil a poverili ma touto úlohou aj v tejto sezóne“ (Matúš Kamzík)

Našej štvorice hráčov sme sa opýtali aj na ciele, ktoré si UMB Hockey Team Banská Bystrica stanovil do novej sezóny, čo chlapci zhrnuli nasledovne:

„Naše ciele pred novou sezónou sú jasne stanovené a tým je obhajoba Sekeras Trophy. Všetci sme si vedomí, že nás nečaká nič ľahké a adeptov na titul je viac. Už turnaj v Rusku nám ale ukázal , že máme na to aby sa nám obhajoba podarila a na jar sme sa opäť tešili zo zisku titulu.“ (Matej Koch)

„Myslím že UMB si pred každou sezónou kladie len tie najvyššie ciele a určite je to tak aj tento rok. Určite je náš cieľ obhajoba a urobíme preto všetko, čo bude v našich silách.“(Richard Novodomec)

„Ciele sú jasné a ešte ťažšie ako minulú sezónu a to je obhajoba Sekeras Trophy. Tímy budú ešte viac vyrovnané ako predošlé sezóny a každé stretnutie bude ťažké. Čaká nás dlhá cesta, ale verím, že do novej sezóny vstúpime tou správnou nohou. Chceme  pokračovať vo výkonoch, ktoré tím podával v Rusku na STUDENTS HOCKEY CHALLENGE.“(Matúš Kamzík)

„Áno nová sezóna je za dverami a my sme pripravení podať opäť najlepší výkon a obhájiť titul. Bude to náročná sezóna ale verím, že z nej vyjdeme ako víťazi a titul ostane v Banskej Bystrici.“ (Filip Kandra)