Marek Gašparovič: „Liga je kvalitná. Je tu veľa mladých a dravých hráčov, ktorí idú naplno.”

Základná časť sezóny sa neúprosne blíži ku svojmu koncu. Pred začiatkom najdôležitejšej časti sezóny, play-off, sme sa porozprávali s jedným z nováčikov v tíme, študentom učiteľstva a trénerstva ľadového hokeja a našou brankárskou dvojkou v jednej osobe, Marekom Gašparovičom.

Foto Maroš Búrik.

 

Ako by si opísal svoje doterajšie hokejové skúsenosti?

Začínal som s hokejom v Partizánskom, kde som prešiel všetkými žiackymi kategóriami až po dorast a následne do mužov, kde dodnes stále nastupujem na striedavý štart.

Ako vnímaš univerzitný hokej na Slovensku a celkovo ligu?

Liga je kvalitná nakoľko je tu veľa mladých a dravých hráčov, ktorí idú naplno a často môžme vidieť rýchly hokej plný osobných súbojov. A čo je hlavné, kvôli škole nemuseli úplne skončiť s hokejom a stíhajú sa tak venovať popri škole aj hokeju.

Kedže si v tíme nový, bolo pre teba ťažké zvyknúť si na nový kolektív, trénerov alebo tréningy?

Ani nie,na začiatku je to pravdaže trošku ťažšie, ale poznal som sa dobre s Adamom Sapárom a hneď na začiatku som sa spoznal s Jakubom Tatárom a potom sme si pomaličky našli k sebe cestu viac menej s každým.

Spojenie hokej a škola sa môže zdať náročné. Dá sa to všetko stíhať?

Nevidím v tom veľký problém, dá sa to všetko stihnúť aj vďaka individuálnemu plánu, ktorý máme, takže je to v poriadku.

Vedel by si nám popísať svoj klasický deň?

Tak ak mám ráno školu tak vstávam samozrejme skôr, idem do školy, ak nie ľúbim si pospať dlhšie (smiech). Po škole väčšinou nejaký ten obed, oddych, poprípade naspäť do školy. No a večer samozrejme na tréning.

Máš brankársky vzor?

Tak páči sa mi Andrej Vasilevskij z Tampy Bay. Ale že by som ho bral ako nejaký veľký vzor to sa povedať nedá.

V novembri si bol svedkom zrejme najväčšieho obratu v histórií slovenského hokeja. Čo ti ako prvé pri rozhodujúcom góle prešlo hlavou? Čo vás vtedy naburcovalo k takémuto obratu?

Tak to je niečo na čo asi nikdy nezabudnem. Keď som nastúpil na konci prvej tretiny do brány za stavu 0:5 ani mi nenapadlo, že by sme ešte v ten večer oslavovali. Samozrejme v šatni bol hukot lebo prehrať prvú tretinu 0:5 to sa snáď ani nedá. Postupne sme sa doťahovali na súpera a keď sme dali na 4:5 tak sme jednoducho vedeli že musíme vyrovnať. A keď prišlo vyrovnanie na 5:5 4 sekundy do konca tak už to bolo neskutočné. Radosť sa ani nedala opísať,vracal som sa do brány s pocitom, že sa mi už ani moc nechce isť ďalej do predĺženia- Následne sme dali gól hneď z buly. To bolo niečo neskutočné, ten výbuch radosti, ako sme všetci začali po sebe skákať. Ako by povedali spoluhráči z Partizánskeho, také malé Nagano.