Medzinárodný deň detskej rakoviny v BB aj našimi hokejistami

Medzinárodný deň detskej rakoviny si v Banskej Bystrici pripomenulo Svetielko nádeje symbolickou zlatou stužkou. Okrem darovania krvi či rôznych programov pre deti sa udalosti zúčastnili aj naši hokejisti a členovia realizačného tímu. Už tri rok sa snažíme podporovať združenie, ktoré sa snaží zlepšiť a skvalitniť život onkologických pacientov a ich rodín.

V piatok 15. februára sa v priestoroch obchodného centra Europa pripomínal medzinárodný deň detskej rakoviny. Banskobystrické združenie Svetielko nádeje sa snažilo priblížiť verejnosti ako vyzerá život rodiny s onkologickým pacientom. Takisto aj o pokroku v medicíne, vďaka ktorému sa väčšina pacientov vylieči.

Svetielko nádeje preto prizvalo na program aj svojich podporovateľov. “Pozvanie prijal aj UMB Hockey team, s ktorým máme výbornú spoluprácu.  Pripravili si vydarený športový vstup so súťažami pre nádejných malých aj veľkých hokejistov. Priestor dostali aj pri mikrofóne, aby povedali viac o svojich úspechoch a ambíciách v tejto sezóne,” povedala organizátorka Vanda Prandorfyová. Hokejisti so sebou okrem iného doniesli aj víťazný pohár minulej sezóny či medaile, ktoré vyhrali v Rusku. “Ďakujeme všetkým z UMB Hockey team-u, ktorí boli s nami, pripli si zlatú stužku. Takto symbolicky podporili tých, ktorým spoločne pomáhame. Vážime si, že ste s nami,” dodala organizátorka Prandorfyová.

Pozitívne hodnotí spoluprácu aj náš hokejista – Denis Brnčal. Okrem piatkového programu vyzdvihol aj celoročnú spoluprácu hokejistov so združením. “Zúčastnil som sa na pár akciách, ktoré sme spravili ako UMB Hockey team pre detičky v nemocnici, či už na Mikuláša alebo na Vianoce. Som veľmi rád, že im tiež môžeme pomôcť a detičkám zlepšiť náladu. Napríklad aj tým, že sa s nimi zahráme a zabavíme,” opísal hokejista Brnčal. Prácu združenia Svetielko nádeje naplno pochopil až pri týchto stretnutiach. “Videl som ako Svetielko veľmi pomáha samotným rodičom a detičkám práve v tom, aby mohli fungovať čo najviac ako rodina a aby sa spolu vrátili šťastní domov. Aj keď bohužiaľ nie je vždy možné,” vysvetlil Brnčal.

No Replies to "Medzinárodný deň detskej rakoviny v BB aj našimi hokejistami"


    Got something to say?

    Some html is OK