Nová sezóna je za dverami. V pondelok to celé odštartuje.

Už v pondelok nás čaká otvárací zápas nového ročníka EUHL. Na fanúšikov čaká niekoľko noviniek od samotnej EUHL, ale aj niekoľko noviniek od nášho tímu. Tou prvou ligovou novinkou je náš súper, nováčik v lige, Philosophers Nitra.

UMB Hockey Team – Philosophers Nitra

14.10.2019 17:30, Zimný štadión Banská Bystrica

PaedDr. Lukáš Opáth, PhD.

Čaká nás nováčik súťaže z Nitry, očakávam kvalitné mužstvo. Nitra ma históriu hokeja na univerzitách, čo môžeme vidieť na zápase, ktorý realizujú medzi dvoma univerzitami Konštantína Filozofa a Poľnohospodárskou univerzitou. Som veľmi rád, že tím z Nitry vstúpil do EUHL, bol to správny krok ľudí vo vedení Univerzít a okolo hokejového tímu. Očakávam, že budú hladní po víťazstvách a bude prevládať eufória, tak ako to býva vždy u nováčikov súťaže. Každopádne, my sa už nevieme dočkať prvého zápasu!

Už za pár dní nám štartuje nová sezóna. Naša príprava bola kvalitná, tímové ambície sú tie najvyššie. Čo však od sezóny očakávaš ty?

Nico Boško: Prípravu sme ukončili víťazstvom v poslednom zápase a dúfam, že na tejto víťaznej vlne ostaneme počas celej sezóny. Ku každému zápasu musíme pristúpiť zodpovedne. Hlavné je, aby sme hrali to čo chceme hrať. Následne snaha, odhodlanie a tímová práca nám prinesú cenné víťazstvá.

Róbert Mendel: Očakávam, že sezóna bude ťažká, pribudli nové tímy takže liga bude o niečo zaujímavejšia. My však stále pôjdeme od zápasu k zápasu, tak aby sme ako aj minulé roky mohli atakovať najvyššie priečky.

Čo môžeme očakávať od nášho súpera a s čím ideme do zápasu?

Nico Boško: Keď mám pravdu povedať, neviem čo môžeme očakávať od súpera, ale určite nemôžeme zápas a ani jednu situáciu v ňom podceniť. Musíme byť dominantní na ľade a nedať súperovi priestor na hru.

Róbert Mendel: Súper je nový v lige tak nevieme čo od neho očakávať, určite budú namotivovaní. Budú hrať proti 2-násobnému majstrovi a budú sa chcieť ukázať v čo najlepšom svetle. Do zápasu ideme s tým, že chceme hrať našu hru a samozrejme vyhrať.