Ostrú prípravu na novú sezónu začneme na turnaji v Rusku!

Koncom septembra sa uskutoční už v poradí tretí ročník turnaja Student Hockey Challenge pod záštitou Študentskej hokejovej ligy Ruska, ktorá je tamojšou obdobou EUHL.  Toto podujatie je pre nás zaujímavé z jedného hlavného dôvodu a tým je účasť našich chlapcov.

Turnaj sa tento rok odohrá v ruskom meste Barnaul. Zúčastnia sa ho tímy z ruskej študentskej hokejovej ligy SHL, EUHL a americkej ACHA. Na turnaji bude prítomných celkovo osem tímov. Štyri z nich patria Rusku, ktorí posielajú svojho majstra, vicemajstra a dva ligové výbery. Ďalšie štyri miesta si rozdelila zhodne po dvoch EUHL (vrátane UMB Hockey Team) a ACHA.

Minulý ročníku tohto turnaja sa nám podaril v silnej konkurencii výborný výsledok, keď sme sa prebojovali až do finále. V tomto zápase sme bohužiaľ podľahli ruskému výberu, no aj napriek tomu sme dosiahli výborný úspech a nakoniec sme sa stali vicemajstrami Student Hockey Challange. Tento rok by sme veľmi radi napodobnili minuloročný úspech, avšak čo je hlavné, odohráme kvalitné zápasy proti kvalitným súperom, ktoré nás pripravia na sezónu. 

Hráči spolu s realizačným tímom odlietajú 29.9 a vrátia sa 8.10. O priebehu turnaja vás budeme podrobne informovať!

PaedDr. Lukáš Opáth PhD.

Čo  sa týka našej prípravy na tento turnaj, neberieme to konkrétne na toto podujatie, kedže samotný turnaj berieme ako jednu z častí prípravy na sezónu. Samozrejme chceme uspieť aj na tomto turnaji, ale sezóna a Sekeras Trophy je pre nás priorita. Prípravu na ľade kombinovanú so “suchými tréningami sme začali už 4. augusta. Prihlásilo sa nám 15 nových hráčov a našim cieľom je 8-10 hráčov zaradiť do tímu už v tejto sezóne a možno niektorí z nich aj pocestujú s nami do Ruska. Príprava je prvorade zameraná na kondíciu, o ktorú sa nám stará Andrej Prandorfy s Davidom Primusom. Taktiež sa zameriavame na herné činnosti jednotlivca, o ktoré sa starám ja spolu s Marekom Janíkom priamo na ľade. Do systémových vecí pôjdeme až niekedy v septembri keď bude celé mužstvo po kope.