Rozhovor s bývalými hráčmi – Matej MAJLING a Andrej PRANDORFY

Našou univerzitou a UMB Hockey team prešlo za päť rokov nášho pôsobenia už veľa mladých ľudí, ktorí mali a stále majú veľké ambície aj mimo svojho hokejového života. Medzi výborné príklady patria dvaja naši úspešní absolventi, ktorí sa aj po skončení pôsobenia na našej univerzite stále venujú práci s hokejistami. V rozhovore vyspovedáme Mateja Majlinga a Andreja Prandorfyho.

Horný ľad zľava: Matej Majling, Andrej Prandorfy.

Akú veľkú zmenu v tvojom živote predstavoval univerzitný hokej?

MATEJ MAJLING – Predĺžil mi hranie hokeja o takmer 5 rokov, za čo som spätne veľmi vďačný. Rok po nástupe na univerzitu som totiž po predchádzajúcich znechucujúcich okolnostiach s hokejom skončil. Pri vzniku UMB Hockey team ma však nahovoril iný, už tiež bývalý hráč UMB s ktorým som predtým hrával nech to ešte vyskúšam. Aspoň na pár tréningov. Nakoniec mi to prinieslo navyše 4 super sezóny, pri ktorých som sa bavil hokejom. Okrem toho som spoznal  množstvo super ľudí a získal neskutočné množstvo zážitkov, na ktoré spomíname radi doteraz.

ANDREJ PRANDORFY – V prvom rade mnoho nových ľudí vďaka čomu som sa lepšie adaptoval v Banskej Bystrici. Prišiel som na výšku do mesta, kde som nikoho nepoznal. Bolo super, že som mal možnosť hneď sa začleniť do partie, ktorú spájala vášeň k hokeju.

Dostal si počas tvojho univerzitného/hokejového života nejakú cennú lekciu, z ktorej si sa poučil?

MATEJ MAJLING – Nenarážaj v plnej rýchlosti ramenom do mantinelu (smiech) Teraz vážne, UMB Hockey team je skvelý príklad toho, že pokiaľ chce naozaj niekto dosiahnuť svoj cieľ, ide si cez všetky prekážky za ním a obetuje mu svoj čas, energiu a podobne, môže sa to naozaj splniť. Len sa netreba vzdať.

ANDREJ PRANDORFY – Asi hlavne to, že keď robím niečo rizikové, je dobré mať uzavretú kvalitnú poistku. Čo by sa mi po vybití zubov zišlo (smiech).

V akej oblasti pracuješ momentálne? Napĺňa ťa?

MATE MAJLING – Pracujem ako kondičný tréner. Kondičné trénerstvo bolo aj súčasťou a hlavným zámerom môjho študijného programu. Práca ma napĺňa a baví. Verím, že to tak ostane aj naďalej. Umožňuje mi aspoň čiastočne zostať v kontakte s hokejom, keďže hlavne v lete sa venujem aj príprave hráčov ľadového hokeja. Napríklad toto leto som okrem iných pripravoval na sezónu aj dvoch hráčov usilujúcich o miesto v zostave UMB Hockey team pre najbližšiu sezónu.

ANDREJ PRANDORFY – Pracujem ako kondičný tréner vo fitness centre, ale takisto aj v tíme, takže s tímom som stále v kontakte. Je to niečo, čo robím skoro už od malička, keďže už v mládežníckych kategóriách som inklinoval k vytváraniu tréningov pre spoluhráčov. Hlavne na suchých tréningoch a počas letnej prípravy. Takže môžem povedať, že robím čo ma baví.

Spomenieš si na najkrajší moment počas tvojho študentského života?

MATEJ MAJLING – Spomeniem. Možno to bude znieť trošku ako klišé, ale pre mňa bolo určite najkrajším momentom obdobie v ktorom UMB Hockey team získal 1. titul. Nakoľko som vedel, že po sezóne skončím, bolo to pre mňa dosť emotívne, pretože som vedel, že je to posledná šanca na nejaký úspech, čo sa týkal hokeja. Po zisku titulu som krátko na to uzavrel aj ďalšiu životnú kapitolu ukončením štúdia a ziskom titulu Mgr. Záver tohto obdobia ukončil super galavečer a následne promócie, preto spomienky na týchto pár mesiacov z hlavy len tak nedostanem.

ANDREJ PRANDORFY – Zo školy ich veľa nie je, ale z hokeja by som ich vedel povedať viac (smiech). Ale asi najväčší a najkrajší moment bol zápas proti Paneurópe, ktorý sme vyhrali 13:0 pred domácimi fanúšikmi a bola to pre mňa taká oslava hokeja priamo na ľade.