Spoločná letná príprava tímu

Leto pre mnohých znamená oddych a pohodu, žiadna škola, no pre športovcov je to príprava už na ďalšiu sezónu. Ani pre našich chalanov tomu nebolo inak a my sme radi, že sme dosiahli ďalší zo stanovených cieľov nášho tímu a uskutočnili prvú spoločnú letnú prípravu hráčov na novú sezónu. Aspekt, ktorý je v modernom hokeji takmer nevyhnutný sa stal súčasťou programu hráčov v letných mesiacoch. Veľká vďaka patrí celému realizačnému tímu UMB Hockey Team a taktiež hokejovému klubu Žiar nad Hronom.

Na informácie ohľadom prípravy sme sa opýtali nášho športového riaditeľa a hlavného trénera, Lukáša Opátha a kondičného trénera Andreja Prandorfyho.

Kedy a ako vznikol nápad na letnú prípravu?

Lukáš Opáth – Vždy sme chceli mať aj letnú prípravu, ale nebol na to ešte priestor. Väčšina chalanov po semestri brigáduje, teda letnú prípravusme mali len každý individuálne. Keďže, túto sezónu budeme aj na lavičke Žiaru nad Hronom, naskytla sa možnosť letnú prípravu spojiť, tak sme ju využili.

Andrej Prandorfy – Univerzitný tím mával letnú prípravu, ale väčšinou začínala až v auguste, keďže veľa chalanov po skončení ročníka odchádza na prázdniny domov alebo na brigády do zahraničia.

Rozmýšľalo sa o spoločnej príprave už dlhšie obdobie?

Lukáš Opáth – Každý rok, sa snažíme náš tréningový proces zlepšovať. Mali sme ju zaradenú v našich cieľoch už dlhšie, ale až teraz dávala zmysel ako som spomínal.

Koľko chalanov sa zúčastnilo prípravy?

Andrej Prandorfy – Tým, že letná príprava bola v termíne jún/júl, tak mnoho chalanov bolo odcestovaných alebo majú pracovné povinnosti. Napriek tomu sme si držali priemer tak 10 hráčov, čo je slušný počet vzhľadom na dané obdobie, v ktorom sa letná príprava konala.

Na aké aspekty bola letná príprava zameraná?

Andrej Prandorfy – V príprave sme sa zameriavali predovšetkým na bežecké drily ako napr. rýchlosť, agilita, ale značnú časť prípravy tvorila aj silová príprava. Snažili sme sa predovšetkým o to aby sme chalanov pripravili do sezóny a eliminovali zranenia, ktoré sú v hokeji veľmi bežné.

Aké boli dojmy z prostredia, v ktorom celý proces prebiehal?

Andrej Prandorfy – Z prostredie som bol veľmi milo prekvapený. V Žiari nad Hronom majú naozaj krásny areál, za ktorý by sa nemusel hanbiť nejeden extraligový klub. K dispozícii sme mali komplet vybavenie, posilňovňu, tréningovú halu a futbalové ihrisko. Takže celkový dojem bol veľmi dobrý a verím, že aj chalani si to naplno užili a posunie ich to vpred.

Považujete spoločnú letnú prípravu za efektívnu?

Lukáš Opáth – Samozrejme. Nemali sme k dispozícií komplet mužstvo, ale tí hráči ktorí ju absolvovali, sa určite budú cítiť lepšie a budú pripravenejší – hlavne čo sa týka toho úvodu v auguste na ľade.