Štvorciferná suma od UMB Hockey team pre Svetielko Nádeje!

V poradí už tretia dražba špeciálnych dresov pre Svetielko Nádeje je za nami. Tento rok sa podarilo pre túto dobročinnú organizáciu vydražiť fantastických 2050€! Tieto peniaze poputujú tam kde je to najviac treba, teda malým onkologickým fanúšikom.

 

Spolu s dražbou dresov sú náš klub a Univerzita zapojení aj do viacerých charitatívnych činností spojených so Svetielkom Nádeje. Či už je to neustála podpora Univerzity vo forme týchto špeciálnych dresov, alebo naša sezónna zbierka, kde za jeden strelený gól darujeme 1€ a za výhru 5€ na konto Svetielka Nádeje. Vďaka tejto pomoci sa tento rok vyzbieralo celkovo 255€ z toho 110€ za strelené góly a 145€ za vyhraté zápasy!

Lukáš Opáth, športový riaditeľ & hlavný tréner UMB Hockey team:

Ktorý zápas ste si k tejto príležitosti vybrali a prečo?

Vybrali sme si prvý domáci zápas play-off. Tento rok sme si povedali že v týchto dresoch otvoríme play-off a verili sme, že nám prinesú šťastie. Čo aj priniesli.

Nie je to prvá akcia tohto druhu. Aké máte s týmito zápasmi skúsenosti?

To veru nie je. Je to už štvrtá dražba dresov, z toho tretia pre Svetielko nádeje. A vždy bola veľmi úspešná. Ľudia vedia, že my sa netajíme od začiatku ako sme vznikli, že toto je povinnosť každého klubu v akomkoľvek športe, pomáhať a podporovať. Skúsenosti s takýmito zápasmi máme veľmi dobré, keďže aj hráči a fanúšikovia sa vždy veľmi tešia ako dresy budú vyzerať, keďže vedia že dresy sú naozaj vždy veľmi zaujímavé niečím výnimočné.

A prečo ste sa rozhodli spolupracovať práve s onkológiou?

Keď sme zakladali UMB Hockey team, tak sme si hneď povedali, že akonáhle sa stabilizujeme a rozbehneme klub, vytvoríme nejaký systém aby sme mohli vykonávať takéto veci. Samozrejme je veľmi veľa dobrých združení, ale keďže Svetielko je celoslovenské združenie a zároveň sídli v Banskej Bystrici, tak sme si vybrali ich. Sú tam úžasní ľudia a ja môžem za celý UMB Hockey team povedať, že ich obdivujeme a máme ich veľmi radi. Ale musím povedať, že náš cieľ nie je len podporiť Svetielko nádeje finančne, pretože tu nejde len o finančnú podporu. Ale aby sme ukázali že tu je niečo takéto úžasne čo pomáha, ľuďom. My sa snažíme pár-krát od roka aj chodiť za detičkami, podeliť sa o zážitky, rozptýliť ich, doniesť im drobnosti.. Musíme si uvedomiť, že pre nás sú to možno dve hodinky ale im to spríjemní celý deň. A ako som povedal, myslím si že v každom meste by si hokejové a futbalové kluby mali pomáhať a promovať takéto združenia.

Kto má záujem o vydraženie si dresov?

Kupujú rodinní príslušníci, priateľky, alebo blízki kamaráti, naši sponzori. Ale sú aj situácie, keď si dresy kúpili cudzí ľudia, naši fanúšikovia, ktorí majú v nás dôveru a chcú podporiť krásnu vec. Pred dvomi rokmi sa dres nášho brankára Radovana Juraštíka vydražil za 400€. Tento rok ako môžete vidieť Indrychov a Juraštikov dres sa vydražil po 500 EUR. Celková suma je tento rok najvyššia a to je 2050eur. Niekedy nevydražia za takúto sumu ani profesionálne kluby. Je to neuveriteľné, ale aj toto ukazuje, aký je univerzitný šport silný a výnimočný, tu je veľká dôvera medzi ľuďmi, priateľstvá, vzťahy.

Na záver musím poďakovať vedeniu Univerzity Mateja Bela, že aj tento rok nám zafinancovala výrobu dresov. Taktiež firme ELBE, ktorá nám vyrobila tieto prekrásne dresy a prejavila okamžitý záujem o to aby sme dresy mali v zvýhodnenej cene. A samozrejme aj všetkým našim partnerom, lebo bez nich by nebolo možné aby sme mohli realizovať takéto nápady.