UMB Hockey Team víťazne aj v poslednom domácom zápase v roku 2019

Hokejisti UMB Hockey Team nastúpili na posledný domáci zápas v roku 2019 proti UK Praha. Koniec extrémne úspešného roka priniesol pre fanúšikov v Banskej Bystrici súboj doteraz neporazených tímov, ktoré v tejto sezóne skrížili hokejky proti sebe prvýkrát. Tento zápas mohol znamenať iba jediné. Jedna víťazná vlna bude pokračovať a jedna na banskobystrickom ľade skončí.

Už od úvodného buly začalo byť jasné, že domáci sa budú snažiť na svojom ľade diktovať tempo. Vďaka svojej aktivite sa už v tretej minúte dostali do rýchleho vedenia, ktoré v priebehu prvej tretiny postupne navyšovali. Po prvej časti hry svietilo na tabuli skóre 4:0 vďaka presným zásahom Sapára, Brnčala, Novodomca a Káchu.

Efektivita v koncovke v podaní hráčov UMB pokračovala aj v druhej tretine, keď Adamčík a Janák pripísali ďalšie dva góly na konto domácich. Mierne poľavenie v závere využili hostia z Prahy, keď sa im podarilo dostať puk za domáceho Boška.

Tretia časť mala byť iba akousi „formalitou“, no na ľade to tak zďaleka nevyzeralo. Domáci celok nenechal nič na náhodu, súpera nepodcenil a pokračoval v nastolenom trende z predchádzajúcich častí hry. Jakubovi Káchovi sa podarilo zaznamenať dokonca hattrick, ktorý bol pre neho v aktuálnej sezóne premiérový.

UK Praha aj napriek tomu, že pricestovali v menšom počte, 10 hráčov, súboj nevzdali a bojovali až do konca. Už 16.12.2019 vycestuje UMB Hockey Team na odvetný zápas do Prahy, kde zabojuje o ďalšie 3 body.

UMB Hockey Team 9:2 UK Praha (4:0; 2:1; 3:1)

Góly UMB: Sapár, Brnčal, Novodomec, Kácha (3x), Kamzík, Adamčík, Janák