Druhý zápasový deň na turnaji Student Hockey Challenge 2019 nám neprial. S kvalitným ruským tímom DERZHAVA sme prehrali 4:1. Hneď v úvode zápasu skóroval súper a ujal sa vedenia. Zápas bol veľmi vyrovnaný. Derzhava hrala rýchly, útočný a kombinačný hokej. Ale naši chalani za nimi nezaostávali a v mnohých situáciách mali navrch. Kritická bola pre nás 37. a 38. minúta zápasu, kedy sme v priebehu necelých 60 sekúnd inkasovali 2 góly.

Od začiatku tretej tretiny sme vyvíjali veľký tlak, no v momente keď mal prísť gól, rozhodca hru prerušil našim vylúčením. Aj napriek nepriaznivému výsledku 4:1 mohol dnešný zápas skončiť opačne.

Gól UMB: Marek Janák

Zajtra pokračuje tretí hrací deň v základnej skupine. Šanca na postup do semifinále ešte existuje. Nie je to úplne v našich rukách, ale nevzdávame sa. Na zápas navstúpime 14:00 CET. O možnosti sledovať zápas online vás budeme informovať. V neposlednom rade chceme ešte popriať všetko najlepšie k dnešným narodeninám nášmu útočníkovi Matúšov Jablonskému.

Marek Janák, autor nášho jediného gólu:

Začiatok bol trochu slabší z našej strany. Dostali sme smolný gól, ale po ktorom sa nám podarilo dostať naspäť do hry. V kabíne sme si povedali, že môžeme byť úspešní a tak sme nastúpili do druhej tretiny. Polovicu druhej tretiny sme boli lepším tímom, ale následné dva rýchle góly nás značne pribrzdili. Do tretej tretiny sme išli s tým, že nemáme čo stratiť a ideme bojovať o každý puk. No po viacerých sporných rozhodnutiach rozhodcov a našich chybách sme opäť inkasovali. V závere sa nám podarilo skórovať, no na výhru to nestačilo. No napriek tomu sme hrdí na náš výkon a budeme bojovať zo všetkých síl do konca turnaja.