UMB Hockey Team Banská Bystrica vznikol v roku 2014 ako iniciatíva dvoch ľudí (Lukáš Opáth & Milan Kyseľ). Podnetom na vznik bola exitencia Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL).  Už v prvej sezóne 2014/2015 ukončil súťaž na druhej priečke a vybojoval si tak striebornú medailu. V ďalších sezónach svoje úsilie potvrdil 3. miestom (2015/2016) a 2. miestom (2016/2017). V roku 2017 sa zároveň ako finalista EUHL zúčastnil prestížneho turnaja „Eurochallenge“ v ruskom Jekaterinburgu, kde v konkurencii najlepších tímov z EUHL a ruskej Študentskej hokejovej ligy obsadil 2. priečku.

Štvrtá sezóna v EUHL bola pre UMB Hockey Team najúspešnejšia. Po troch vydarených sezónach tím vybojoval prvenstvo a stal sa majstrom EUHL v sezóne 2017/2018. Je tak jediným slovenským majstrom EUHL.

Od prvej sezóny tím kladie dôraz na inovácie a rozvoj dobrovoľníctva. Domáce zápasy sú nie len hokejovým zážitkom ale kladie sa dôraz aj na show. Od počiatku existencie mali možnosť diváci na domácich zápasoch zažiť svetelnú, ohňovú & laserovú show. Ako hudobný doprovod niektorých významných slúžila nejedna rocková kapela. Tím má vlastného maskota, pantomimických modrých mužíčkov / ženičky, súčasťou zápasov sú aj rôzne súťaže pre deti, študentov a dospelých.

Realizačný tím tvoria výlučne dobrovoľníci (študenti / absolventi) nie len z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Tím tak podporuje aplikáciu teoretických poznakov do praxe a rozvoj duálnej kariéry. Hráčmi UMB Hockey Team sú taktiež výlučne študenti, ktorí za reprezentáciu UMB, Mesta Banská Bystrica a taktiež samotného Slovenska nepoberajú žiadny honorár. Sú to kvalitní hráči s históriu v rôznych mládežníckych ale i seniorskych súťažiach.

Pridaj sa k nám. Stačí sa ozvať >>>