Máme za sebou posledný zápas skupinovej fázy na turnaji Student Hockey Challenge 2019 v ruskom Barnaul. Ešte ráno bola hypotetická šanca na postup do semifinále, nebolo to ale už v našich rukách. Zápas pred nami rozhodoval o tom, či je šanca postúpiť. Bolo potrebné, aby Polytekhnik porazil Derzhavu akýmkoľvek výsledkom v riadnom hracom čase. Bohužial toto nevyšlo. Do zápasu s N. Novgorodom sme, ale vstupovali s jasným cieľom, vyhrať za každých okolností.

Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Súperovi sa podarilo skórovať už v 3. minúte. Napriek tomu sa v celom zápase šance striedali na oboch stranách. Viac šťastia prialo súperovi. V 34. minúte po druhý krát prekonali nášho skvele chytajúceho Nica Boška a dvoma odrazmi od korčulí našich hráčov dostali puk do siete, priam biliardovým spôsobom.

Zápas sme ešte skúšali neprestajne otočiť. V 60. minúte bolo nariadené trestné strielanie v náš prospech za posunutie brány súperom. Nájazdu sa ujal Matúš Kamzík, ktorý znížíl skóre  na finálnych 1:2. Celý zápas si môžete pozrieť zo záznamu.

Zajtra nás čaká voľný deň po 3 náročných zápasoch. Následne v sobotu nastúpime na prvý zápas o 5.-8. miesto. Našim súperom bude výber divízie II. americkej ACHA. Zápas sa odohrá v sobotu o 11:00 stredoeurópskeho času. Opäť bude vysielaný online.