Prvý zápas na 3. ročníku turnaja Student Hockey Challenge nevyšiel úplne podľa našich predstáv. Hneď v úvode proti nám nastúpil jeden z ašpirantov na celkového víťaza turnaja, ruský tím Polytekhnik Chelyabinsk. Väčšinu zápasu sa nám podarilo hrať vyrovnanú partiu. Kritický bol pre nás záver tretej tretiny, kedy sme dostali 2 góly v rýchlom slede a súper otočil skóre z 2:1 na 2:3 vo svoj prospech. V závere sme ešte hrali oslabenie. Ani power play s 5 hráčmi a bez brankára nám nepomohla vyrovnať. Súper skóroval ešte svoj posledný gól. Až naše následné power play prinieslo aj náš posledný gól a tesne v závere tretiny sme znížili na 3:4.

Góly UMB: Marek Janák, Miloš Studený, Filip Rybár
Celý zápas môžete pozrieť v zázname na YouTube.

Zajtra (streda) je ďalší zápasový deň v základnej skupine. Na programe je doobedné ľahké rozkoručulovanie, oddych a následne zápas vo večerných hodinách. O možnosti sledovať online vás budeme opäť informovať prostredníctvom nášho webu a sociálnych sietí. Zostávajú nám dva zápasy v základnej skupine. Potrebujeme víťazstvá a postúpime do semifinále. Zajtra je nový deň, nový zápas. Z dnešného sa poučíme, hodíme za hlavu a sústredíme sa na ďalší. Veľká vďaka všetkým za podporné slová, ktoré nám píšete, voláte. #spolusmeUMB