Martin Indrych: „Naučil som sa nevzdávať sa za žiadnych okolností“

Ak sa opýtate našich hráčov, čo im prináša univerzitný hokej, dostanete väčšinou rovnakú odpoveď. Možnosť pripravovať sa na budúce povolanie a hrať hokej. Teda robiť to čo ich baví a je užitočné súčasne.  To, že sú súčasní hráči úspešní na ľade aj mimo neho sa snažíme ukázať stále. A čo bývalí naši hráči?  O tom ako sa darí v profesijnom živote sme sa porozprávali s bývalým kapitánom Martinom Indrychom.

Akú veľkú zmenu pre teba predstavoval univerzitný hokej?

Hlavne to, že som sa mohol hokeju venovať ďalej popri štúdiu čo bolo pre mňa veľmi dôležité. Keby nebolo UMB Hockey team pravdepodobne by som už hokej nehral. Takže som bol šťastný, že mám tu možnosť popri škole robiť to čo ma baví.

Dostal si počas tvojho univerzitného/hokejového života nejakú cennú lekciu, z ktorej si sa poučil?

Samozrejme bolo ich niekoľko za tie roky. Naučil som sa nevzdávať sa za žiadnych okolností. Nech sa situácia vyvíja akokoľvek, vždy treba zabojovať a ono sa to ukáže. Či už je to v športe, v škole alebo aj v živote celkovo.  Najlepší príklad je naše prvé zlato.

Vrátil by si sa naspäť na univerzitu?

Na univerzite som zažil neskutočné množstvo skvelých zážitkov, spoznal som veľa dobrých ľudí, našiel si veľmi veľa dobrých priateľov. Beriem to ako jednu etapu môjho života, na ktorú mám príjemné spomienky, ale ktorá je už uzavretá a treba sa pohnúť ďalej.

V akej oblasti pracuješ momentálne? Napĺňa ťa?

Momentálne pracujem v Ozbrojených silách Slovenskej republiky. Bol to môj sen od detstva a mám radosť, že si ho môžem plniť.
Takže áno napĺňa ma to.

Spomenieš si na najkrajší moment počas tvojho študentského života?

Tých momentov je viac, ale keď si mám vybrať tak určite výhra Sekeras trophy v mojej poslednej sezóne. Lepšiu rozlúčku a bodku si neviem predstaviť.