Nie sme ako medvede, mimo sezóny nespíme

Sezónu 2018/2019 sme úspešne oficiálne ukončili, a sme radi že máme viac času zúčasťnovať sa rôznych akcií, ktoré sa konajú v našom meste a okolí. Naši hráči a dobrovoľníci z realizačného tímu vo svojom voľnom čase aj takto reprezentujú UMB Hockey Team. Prezentujú myšlienku univerzitného hokeja a športu medzi verejnosťou.

Dňa 16.06. sme boli súčasťou charitatívnej akcie Naučme deti športovať, ktorá sa konala už piaty rok na Golianovej ZŠ. Akcie sa pravidelne zúčasťňujú športovci a športové kluby, ktoré si pripravia rôzne športové súťaže a ukážky.

“Naučme deti športovať je akcia pripravená pre deti a ich rodičov s peknou myšlienkou, vďaka ktorej sa deti hýbu, športujú, rozvíjajú svoj talent a stretnú sa s úspešnými športovcami, ktorí sa im venujú a motivujú ich. Pre deti sme mali pripravené stanovište, kde si vyskúšali ich hokejové zručnosti. Naši chalani sa im venovali, pomáhali im a učili ich prejsť jednotlivé okruhy, a tým možno aj zlepšili a prebudili talent a záujem o hokej.” Nikola Pivarčeková (marketing manager)

“Som rád, že som mal tú možnosť sa zapojiť a ukázať deťom, že šport nie je zlý a dá sa ním zabaviť. Hrali sme sa, učili sme ich základy hokeja a hlavné bolo aby sa zabávali. Pretože o tom je šport ak sa nemýlim. Akcia bola super zorganizovaná, počasie bolo super. Bolo na nás trochu viac teplo, no dalo sa to zvládnuť. Bolo to spojené aj s charitatívnymi účelmi čo som veľmi rád, že aj dnes sa nájdu ľudia, ktorí radi podporia a pomôžu. Ďakujem ešte raz, že som mohol pomôcť aspoň touto cestou.” Nico Boško (brankár UMB Hockey Team)

Hurá prázdniny je ďalšia úžasná akcia, ktorá sa každoročne koná v Banskej Bystrici. Je zahájením leta a prázdnin. Deti športujú, hravou formou súťažia a sú pre ne pripravené rôzne ukážky a vystúpenia. Akcia je spojením športu, umenia a hlavne zábavy.

Sme radi, že môžeme byť súčasťou takýchto akcií, kde deti športujú, hýbu sa a nesedia doma na mobiloch. Ďakujeme organizátorom za pozvanie a poskytnutý priestor.