Oficiálne vyjadrenie k termínom finalových zápasov

Vzhľadom na mnoho otázok fanúšikov ohľadom termínov (časov) finálových zápasov by sme radi vysvetlili situáciu, ktorá je už naštastie vyriešená.

Ako každý rok, termíny playoff a konkrétne jedntolivých častí playoff (QF, SF, F) určuje manuál EUHL pre danú sezónu. Aktuálne termíny (ktoré boli 2-krát počas sezóny upravené) určujú pre finálovú dvojicu odohrať 3-5 zápasov od 2.4. do 12.4. Náš tím postúpil do finále 27.3. a čakali sme do 1.4. na nášho súpera. Podľa manuálu má právo lepšie postavený tím po základnej časti hrať prvé dva zápasy na domácom ľade, v tomto prípade v Trenčíne.

Navrhnuté termíny od súpera (4.4. a 6.4.) sme bez výhrad prijali a komunikovali sme o termínoch v BB, pričom záležalo podľa rozpisu extraligy. V prípade, že hrá v daný deň náš domáci extraligový tím, majú prednosť na ľadovej ploche. Navrhli sme súperovi 2 dni, ktoré nasledovali hneď po finálových zápasoch extraligy v BB. Mohla to byť kombinácia utorok-streda / streda-štvrtok  alebo štvrtok-piatok. Nebola vznesená žiadna pripomienka v tom čase.

V piatok 7.4. však nastal problém. Keďže finále sa podľa manuálu má odohrať (všetkých 5 prípadných zápasov) do 12.4. nebolo možné hrať kombináciu štvrtok-piatok v BB. Na posledný deň finálovej série (piatok) má pripadnúť zápas v TN. Teda ak by bol potrebný. Posunúť termíny finále playoff (2.4.-12.4.) je možné, ale musia s tým súhlasi oba tímy. Tu však k dohode nedošlo. Gladiators Trenčín trvali na pôvodnom termíne 12.4.

Keďže finále extraligy sa hrá 9.-10.4. v BB, do dnešného dňa sme mali viac možností:

  1. Nedohodnúť sa na žiadnych termínoch a nedohrať finále, čo je asi tá najhoršia možná varianta pre všetkých.
  2. Odohrať 3. zápas opäť v TN (streda), 4. zápas v BB (štvrtok) a 5. zápas opäť v TN (piatok), čo ale nie je fér voči našim hráčom, fanúšikom či sponzorom.
  3. Odohrať 3. zápas v BB (štvrtok), 4. zápas (piatok) v BB a dúfať, že sa rozhodne. Ak nie, rozhodovalo by sa o víťazovi za zeleným stolom.
  4. Dnes prišla ale možnosť odohrať to v režime aký je momentálne nastavený.

Neteší nás, že sa bude hrať v stredu o 22:00 (hneď po extralige). Toto je ale riešenie, ktoré zabezpečí dohratie finálových zápasov. Toto bolo ale akceptované naším súperom a i Európskou univerzitnou asociáciou (EUHA).

Je pravda, že sme boli kritizovaní, prečo sme nedali termín pondelok (8.4.). Stále sme sa spoliehali na dohodu. Nuž, keby sme vedeli, že to zájde takto ďaleko a nebude sa dať dohodnúť so súperom, tak by sme to teraz aj spravili. Toto je 4-krát, čo sme vo finále EUHL a doposiaľ sme sa vždy dohodli s druhým finalistom. Je to pre nás poučenie do budúcna.

Ďakujeme súperovi za ústretovosť a ochotu dohrať sezónu. Taktiež ďakujeme EUHA za pomoc a súčinnosť pri riešení tejto situácie, ktorá nám od piatku nedáva spávať.

Veríme, že jediné emócie, ktoré sa vyskytnú na zápasoch, budú emócie vychádzajúce z hry. Pretože je to stále „len“ hra a tá má ľudí na ľade, ale i na tribúnach baviť.