Richard Novodomec novým rekordérom UMB Hockey Team v počte bodov

Zápas proti obhajcovi titulu EUHL, ktorým je tím Gladiators Trenčín, priniesol okrem sladkého víťazstva aj prekonanie rekordného zápisu v počte získaných bodov nášho tímu. Na čele sa tak osamostatnil útočník Riško Novodomec, ktorý prekonal Maťa Indrycha.

Ešte pred stretnutím boli obaja hráči na méte 85 získaných bodov, no Rišo skvelým výkonom a ziskom štyroch bodov poskočil na čelo historického bodovania nášho klubu.

Čo je však ešte pozoruhodnejšie, na zisk súčasných 89 bodov potreboval iba 47 stretnutí, čo činí fantastický priemer 1,89 bodu na zápas. Indro zaknihoval svojich 85 bodov v 62 vystúpeniach.

Aj napriek tomu, že Rišo sa osamostatnil na čele bodovania, Indro ostáva naďalej najlepším strelcom histórie UMB Hockey Teamu. Na svojom konte má 45 presných zásahov, zatiaľ čo druhý Róbert Mendel 44. Aj v tomto smere im však Rišo dýcha na chrbát, keďže súperove siete rozvlnil doposiaľ 36-krát. Na prekonanie gólového rekordu bude mať ešte dostatok zápasov, a tak nie je vylúčené, že zosadí Indrycha aj z trónu kráľa strelcov.

Indro však nevešia hlavu, ba práve naopak – Rišovi poslal krátky odkaz, v ktorom mu odkazuje: „Riško, dopočul som sa, že si ma prekonal v bodoch. Touto cestou by som ti chcel pogratulovať k tomuto míľniku a chcel by som ti zaželať, nech ti to aj naďalej strieľa a hlavne nech sa UMB darí. Sme jeden tím!”

Riško, v mene UMB ti aj touto cestou gratulujeme k prekonaniu méty v počte získaných bodov a už teraz sa tešíme, ako zaútočíš aj na rekord v počte strelených gólov!