Sezóna 2019/2020 definitívne predčasne ukončená

“Vzhľadom na súčasnú situáciu na Slovensku a v okolitých krajinách v súvislosti s vírusom COVID-19 bolo vedenie ligy nútené pristúpiť k rozhodnutiu o predčasnom ukončení Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy. Dôvodom predčasného ukončenia sezóny sú preventívne opatrenia, ktoré je potrebné prijať, aby sa minimalizovalo šírenie tohto vírusu a aby sa chránilo zdravie hráčov, študentov, fanúšikov a ostatných ľudí. Sezóna EUHL 2019/20 je ukončená bez udelenia Sekeras Trophy, pretože túto cenu možno udeliť iba víťazovi play-off časti súťaže. Hokejový tím UMB Banská Bystrica sa stal a je uznávaný ako víťaz základnej časti sezóny EUHL 2019/2020.“  Oficiálne vyjadrenie vedenia EUHA

Vedenie, hráči a celý realizačný tím plne súhlasia a rešpektujú rozhodnutie vedenia EUHL. Vzniknutá situácia neteší nikoho z nás, žiadneho fanúšika hokeja, ale nevieme to ovplyvniť.

Trénovali sme, bojovali sme a do každého zápasu sme išli naplno, aby sme obhájili a zaslúžili si Sekeras Trophy. Playoff sa síce začalo, ale semifinále náš tím už nestihol odštartovať, a preto bolo na mieste rozhodnutie, že Sekeras Trophy nebude udelená. Stali sme sa víťazom základnej časti a trofej za prvenstvo si vážime a s hrdosťou prijímame.

V tejto sezóne sme mali veľmi silné mužstvo, na to aby sme bojovali o obhajobu titulu a stali sa tretí krát majstrami,  ciele boli najvyššie. Avšak takéto veci nevie ovplyvniť nikto z nás. Veríme, že situácia na Slovensku a vo svete sa čím skôr zlepší a vráti do normálu, aby sme si mohli nie len ten hokejový život užívať naplno.

Tešíme sa na novú sezónu, ciele a motivácia nás neopúšťa.

#spolusmeumb