Vinco Humenaj: Každý robil svoju robotu najlepšie ako vedel a hlavne sme hrali a pracovali ako jeden tím

V stredu 01.2.2023 o 18:00 sme na domácom ľade odohrali druhý zápas v Novom roku a  privítali chalanov zo Spartacus Košice. Stretnutie otvoril prvým gólom Adam Sapar  v 7. minúte. V zápase sa nám podarilo skórovať až 15 krát a aj vďaka tomu sme sa tešili z víťazstva, pripísali si ďalšie 3 body do tabuľky a potvrdili vedúcu pozíciu v tabuľke EUHL.

UMB Hockey Team 15:1 (4:1, 5:0, 6:0) Spartacus Košice

Góly UMB Hockey team: Sapar (Bukovina, Kadlečík), Kamzík (Krempaský), Novodomec (Slivka), Vlk  (Slivka, Chamula), Štec (Gonda), Chamula (Novodomec, Slivka), Gavura (Sapar, Kadlečík), Janáček (Gonda), Čollák (Chamula, Novodomec),  Chamula (Novodomec, Guštafík), Vlk (Chamula, Novodomec), Slivka (Chamula, Novodomec), Janáček (Gonda), Chamula (Novodomec), Kadlečík (Sapar)

Hráčom zápasu sa stal Vinco Humenaj: „Zápas sa nám nesmierne vydaril, od prvej minúty až po koniec sme hrali svoju hru a usilovne pracovali na tom, aby sme tento zápas úspešne vyhrali a nepoľavili sme ani v poslednej minúte. Už zo šatne sme odchádzali poriadne nabudení čo sa ukázalo neskôr aj v zápase, každý si veril a odchádzal na ľad povzbudený, na striedačke to žilo a každý povzbudzoval.
Som poctený a mám radosť, že sa ocenenie hráča zápasu dostalo ku mne. Avšak bol som prekvapený a nečakal som to, pretože v tomto zápase by si ho zaslúžil naozaj každý jeden z nás. Každý robil svoju robotu najlepšie ako vedel, nikto nepoľavoval a hlavne sme hrali a pracovali ako jeden tím.“

Zaujímavé zápasové štatistiky:

Prvýkrát v klubovej histórii sme strelili v jednom zápase 15 gólov, doterajším maximom bolo 14 presných zásahov. Zároveň to bolo celkovo 80. víťazstvo v základnej časti (70-krát v riadnom hracom čase a 10x v predĺžení, resp. samostatných nájazdoch).

Samo Guštafík sa stal štvrtým brankárom, ktorý si pripísal v zápase asistenciu. Najviac prihrávok na gól v UMB zaznamenal Marek Gašparovič (3). Lukáš Hanzel a Juraj Likavčan asistovali po 1 raze.

Marek Chamula a Rišo Novodomec sa stali ďalšími hráčmi, ktorí bodovali 7-krát v jednom zápase. Do  zápasu proti Košiciam sa to podarilo len Filipovi Adamčíkovi. Marek mal dnes bilanciu 3+4 a Rišo 1+6.

Marek Chamula je zároveň 14. hráčom v histórii UMB, ktorému sa podarilo streliť hetrik.

Roman Kadlečík v treťom zápase po sebe zaznamenal 3 body.

Riško Novodomec prekonal svoj vlastný klubový rekord v počte bodov za sezónu v základnej časti a chýbajú mu dva body, aby prekonal aj celkový rekord. Získal už 31 bodov, svoje maximum prekonal o 4 body. Na druhé miesto sa v tejto štatistike dostal Marek Chamula s 28 bodmi a zároveň je aj celkovo (ZČ + PO) najlepším nahrávačom za jednu sezónu / 23 asistencií. Rekord klubu prekonal o 3 prihrávky a stále ho môže navýšiť.

Zdroj štatistík: Peťo Nemo Sukenik