Domáce víťazstvo nad súperom z Nitry

V stredu 25.1.2023 o 18:00 sme na domácom ľade privítali chalanov z Philosophers Nitra. Do zápasu sme vstúpili úspešne a v 2. minúte otvorili skóre po góle Adama Gavuru, v poslednej dvadsaťminútovke sa nám podarilo streliť až 6 gólov, aj vďaka čomu sme sa tešili z víťazstva a  pripísali si ďalšie 3 body do tabuľky.

UMB Hockey Team 10:2 (2:0, 2:2, 6:0) Philosophers Nitra

Góly UMB Hockey team: Gavura (Pokrievka, Sapar), Sapar (Šoltés, Kadlečík), Janáček (Novodomec,Vlk), Kamzík  (Tenkel, Krempaský), Novodomec (Chamula, Čollák), Gavura (Sapar, Kadlečík), Štec (Svitek, Forgáč), Svitek (Gonda, Forgáč), Sapar (Pokrievka, Kadlečík),  Gonda (Forgáč, Sapar)

Zaujímavé štatistiky po stretnutí s Nitrou:

• Pre náš tím to bol už 10. zápas s dvojciferným počtom strelených gólov:

1 x 14 gólov | 2x 13 gólov | 4x 12 gólov | 1x 11 gólov | 2x 10 gólov

• Štvrtýkrát sme zaznamenali 6 gólov v jednej z tretín. Tri razy sa nám to podarilo v II. tretine a raz (v tomto zápase) v III. tretine.
  • Adam Sapar sa stal siedmym hráčom UMB, ktorému sa podarilo zaznamenať 5 bodov v jednom zápase. Nitrančanom strelil 2 góly a na ďalšie 3 prihrával.
  • Rišo Novodomec bodoval už v 10. zápase po sebe v základnej časti, jeho séria začala v minulej sezóne 18. marca 2022 v súboji s Gladiators Trenčín (vonku, prehra 3:4). Odvtedy si pripísal 29 bodov (13+16), čo je aj rekordom klubu v počte bodov v bodovej šnúre. V najbližšom dueli môže vyrovnať rekord v počte zápasov s minimálne jedným bodom, ktorý drží Filip Mančák. Ten bodoval v 11 zápasoch (21 B, 9 G a 12 A) po sebe v sezóne 2015/16.