EUHL Playoff opäť v Banskej Bystrici po 2 rokoch!

Je až neuveriteľné, že dlhé 2 roky trvalo, kým PLAYOFF Európskej univerzitnej hokejovej ligy môže opäť odštartovať v Banskej Bystrici. Práve v marci 2020 sme mali vstupovať do vyraďovacej časti z prvého miesta po základnej časti. Bolo to vôbec po prvý krát v našej existencii, čo sme vyhrali základnú časť EUHL. Bez prehratého zápasu v riadnom hracom čase a s pohodlným bodovým náskokom.

Dnes vstupujeme do PLAYOFF zo 4. miesta po základnej časti s výraznem omladeným tímom oproti 2020. Našim súperom v prvom kole bude tím Philosophers Nitra. Štvrťfinále sa hrá na 2 víťazné zápasy. Ako lepšie postavený tím po ZČ hráme prvé dva zápasy na domácom ľade (dnes, zajtra). V prípade, že bude potrebný 3. zápas, séria sa presunie do Nitry.

Okrem nás hrajú štvrťfinále ešte Sabers Oswiecim (Polsko) a Sapientia U23 (Rumunsko). Pri tejto dvojičke sa po včerajšom víťazstve 3:1 ujali vedenia poliaci.

Dva najlepšie umiestnené tímy po ZČ sú primo nasadené do semifinále. Sú nimi Gladiators Trenčín a UK Praha. Semifinálová séria sa hrá ešte na 2 víťazné zápasy. Finálová séria už potom na 3 víťazné zápasy. V celom playoff platí, že v prípade nerozhodného stavu v riadnom hracom čase nasleduje 20 minútové predĺženie 3 na 3 až do vstrelenia „zlatého gólu“. Toto sa opakuje až kým niektorý tím neskóruje.

Celé playoff je na pláne odohrať do 22. apríla 2022.