Ivan Janečko: „Univerzitný hokej znamenal najväčšiu zmenu v mojom živote a vrátil mi chuť k hokeju.“

Počas nášho pôsobenia prešlo tímom a univerzitou už veľa mladých ľudí, ktorí mali a stále majú veľké ambície aj mimo svojho hokejového života. Náš bývalý hráč Ivan Janečko nám v rozhovore porozprával o jeho pôsobení v tíme a prezradil čomu sa venuje v súčasnosti. 

Akú veľkú zmenu v tvojom živote predstavoval univerzitný hokej?

Univerzitný hokej znamenal v mojom živote asi najväčšiu zmenu v tom zmysle, že mi vrátil chuť k hokeju. V čase keď vznikal  projekt UMB Hockey Team som bol rozhodnutý s hokejom definitívne skončiť a korčule zahodiť do koša. No nedalo mi to a zavolal som trénerovi Lukášovi Opáthovi, že by som mal záujem vyskúšať univerzitný hokej. Dohodli sme sa a vzniklo toto nezabudnuteľné obdobie. V podstate od zrodu UMB Hockey Team až po získanie titulu.

Dostal si počas tvojho univerzitného/hokejového života nejakú cennú lekciu, z ktorej si sa poučil?

Určite áno. Zistil som, že v živote neexistuje žiadne „nedá sa“. V neposlednom rade, že keď niečomu veríš a chceš to, tak si to k sebe pritiahneš. Dôkazom v hokejom živote bolo, že sme neprestali veriť od realizačného tímu po posledného hráča, že môžeme poraziť každého a nakoniec dotiahnuť finále do víťazného konca. A v univerzitnom živote som si potom povedal, že vysokú školu dokončím aj keď by fúriky z neba padali. To isté platí samozrejme aj v osobnom a profesnom živote.

Vrátil by si sa naspäť na univerzitu?

Určite áno, boli to zatiaľ najlepšie roky môjho života. Nie nadarmo sa hovorí, že si treba užiť roky na vysokej škole lebo sa už nikdy nevrátia.

V akej oblasti pracuješ momentálne? Napĺňa ťa to ?

Pracujem v oblasti, ktorú som vyštudoval. Konkrétne na súde v Banskej Bystrici. Práca ma napĺňa, pohybujem  sa v trestnom práve, čo bol v podstate môj cieľ už na vysokej škole. Nie je nič lepšie ako keď ťa práca, ktorú robíš ešte aj baví.

Spomenieš si na najkrajší moment počas tvojho študentského života?

Najkrajší moment? Jednoznačne, keď som po štyroch  dňoch osláv titulu dokázal na piaty deň úspešne odštátnicovať. 😀