FOTO: V utorok 1.10. začína v Rusku medzinárodný turnaj aj s našou účasťou

V nedeľu v poobedných hodinách vycestovala 28-členná výprava UMB Hockey Team na medzinárodný hokejový turnaj. Tretí ročník Student Hockey Challenge začína už v utorok 1.10. v ruskom meste Barnaul. Obsadenie bude veľmi silné. Z ômych účastníkov bude Rusko reprezetovať 5 kvalitných tímov, USA bude mať svoje zastúpenie v podobe select tímu D2 zo súťaže ACHA. Európsku univerzitnú hokejovú ligu okrem nás reprezentuje na turnaji tím Karlovej univerzity z Prahy.

V skupinovej fáze odohráme 3 zápasy. Všetky tri budú proti ruským tímom. Od 1. do 3. nás čaká každý deň jeden zápas. Následne je v programe 1 deň voľna a potom začnú a veríme, že aj pre nás semifinálové zápasy. Finále je v programe na 6. októbra. Všetky zápasy by mali byť vysielané online cez youtube. O možnosti sledovať tieto zápasy budeme priebežne informovať. Časový posnu v Barnaul je +5 hodín oproti Slovensku.

Do Ruska sme prileteli dnes v skorých ranných hodinách. Mali sme voľnejší deň, určený hlavne na prispôsobenie sa časovému posunu. V podvečerných hodinách hráči absolovali tréning. Všetka pozornosť sa momentálne sústredí na najbližší zápas. Ďakujeme, že na nás myslíte a držíte nám palce.