Namo Nguyen: Zanietenosť a pracovitosť, toto som si odniesol z univerzitného tímu

Počas nášho pôsobenia prešlo tímom a univerzitou už veľa mladých ľudí, ktorí mali a stále majú veľké ambície aj mimo svojho hokejového života. Náš bývalý hráč Namo Nguyen nám v rozhovore porozprával o jeho pôsobení v tíme a prezradil čomu sa venuje v súčasnosti. 

Akú veľkú zmenu v tvojom živote predstavoval univerzitný hokej?

Ak mám byť úprimný, tak univerzitný hokej ako taký, nepredstavoval zásadnú zmenu v mojom živote. Bol som v tíme 3 semestre, boli to prvé 3 semestre univerzitného tímu vôbec. Čiže bol som na začiatku toho všetkého. Pamätám si prvé stretnutie v malej učebni, kde som počúval dovtedy pre mňa neznámych chalanov (Lukáš, Miňo a Marek) aké majú plány a predstavy do budúcnosti. Prišlo mi to vtedy ako veľmi smelé, ale zaujal ma ich entuziazmus. Od prvého tréningu, kde prišli aj nadšenci bez chráničov a v zimnej čiapke, až po dochádzanie na tréning taxíkom s výstrojom (keďže sme nemali šatňu) sa veľa zmenilo.

Vízia a sen, ktorý mali chalani na začiatku je dnes realita a za to ich neskutočne uznávam. Toto je asi to najviac čo som si zobral z univerzitného tímu, zanietenosť a pracovitosť chalanov na ceste k vytvoreniu organizácie s najvyššími parametrami. Podľa mňa vytvorili lepšie podmienky a kultúru ako má drvivá väčšina profesionálnych hokejových klubov. Mne sa páčia také detaily ako je len obyčajné nosenie oblekov na zápasy, čistá Amerika. To dodáva kultúru v športe, na ktorú tu nie sú zvyknutí.

Dostal si počas tvojho univerzitného/hokejového života nejakú cennú lekciu, z ktorej si sa poučil?

Ako som spomínal vyššie, ísť za svojim snom a predstavou. Ukázať ľuďom, že sa veci dajú robiť lepšie.

Vrátil by si sa naspäť na univerzitu?

Úprimne nie. Teraz robím niečo čo ma baví viac ako škola. Možno tak na týždeň, stretnúť starých známych, zažiť jeden týždeň v BB. Pondelok škola, utorok pozrieť Večko, stredu Tour Club a štvrtok domov. 😀

V akej oblasti pracuješ momentálne? Napĺňa ťa?

Spolu s priateľkou máme v Martine vietnamské bistro Nhabe. Začal som s tým pár mesiacov po skončení Bc. štúdia na ekonomickej fakulte. Neskutočne ma to napĺňa a stále máme chuť do nových projektov. V súčasnosti nás čaká zatiaľ najväčší projekt v našich životoch. Ideme 11 členný tím nášho bistra, vrátane kameramana do Vietnamu na 2 týždne. Je to ako keby išli prvé dve päťky na camp tímu NHL. Neskutočná skúsenosť, ktorú potom pretavíme do našej značky Nhabe.

Viac o tomto projekte nájde na Startlab/projekt Nhabe bistro

Spomenieš si na najkrajší moment počas tvojo študentského života?

Tých je veľmi veľa, jedno z nich je aj úspešné ukončenie štúdia. A ďalšie spojené so školou prichádzajú aj teraz, keď sa s dobrými kamarátmi z vysokej školy stretneme u nás v bistre. Sú z nás priatelia na celý život.