Čo vieme o skončenej zákadnej časti EUHL

Základná časť EUHL je za nami a prinášame vám prehľad našich dosiahnutých výsledkov.

V základnej časti sme si vybojovali postup do play-off z výborného druhého miesta. Počas 14 zápasov sme získali 31 bodov, pričom sme zaznamenali desať víťazstiev, z toho deväť v riadnom hracom čase. Prehrali sme štyrikrát, vrátane dvoch prehier v predĺžení.

Naši hráči dokázali skórovať 63-krát. Richard Novodomec sa stal našim najproduktívnejším hráčom s 13 gólmi a 13 asistenciami. Andrej Julínek sa vyznamenal ako najlepší brankár základnej časti s úspešnosťou zásahov 93,7%, čo je najlepší výkon medzi všetkými brankármi.

V presilových hrách sme dosiahli druhé miesto s úspešnosťou 25,7%, čo znamená, že sme skórovali takmer v každej štvrtej presilovke. V obrane pri početnej nevýhode sme boli najlepší, keď sme neinkasovali gól v 88,7% prípadov.

Naše tím si na trestnej lavici „odpočinulo“ celkovo 243 minút, čo predstavuje priemer 17,4 minúty na zápas. Celkový počet striel na bránu súpera bol 596, s úspešnosťou 10,6%.

Richard Novodomec v poslednom zápase základnej časti získal svoj 161. bod v EUHL, čím sa stal lídrom v počte bodov v celej lige. Gratulujeme mu k tomuto úspechu!

Pripomeňme, že v sezónach 2017/2018 a 2018/2019 sme tiež začínali play-off z druhého miesta a oba razy sme sa dokázali prebojovať až k zisku titulu. Play-off sa blíži a ak chcete byť svedkami ďalšieho možného triumfu, príďte nás podporiť. Ďakujeme za vašu podporu počas celej základnej časti a tešíme sa na vás pri ďalších zápasoch na ľade!

Semifinále odštartujeme 13. a 14. marca 2024 na domácom ľade v TIPSPORT Aréne BB.