Zoznámte sa s novým hráčom – Martin Masarik

Práve čítate posledný článok zo série rozhovorov s našimi tohtoročníkovými hokejovými posilami. Dnes vám predstavujeme Martina Masarika.

Volám sa Martin Masarik. Narodil som sa v Rakúsku, ale od detstva žijem na Slovensku, aktuálne na Sliači. Študujem trénerstvo a telesnú výchovu na UMB. Hrám na pozícii obrancu.

Ako dlho hráš hokej? Aké boli tvoje začiatky?

Začínal som v Banskej Bystrici v prípravke. Hokej hrám od 6 rokov.

Prečo si si vybral práve UMB (UMB Hockey Team)?

Lebo to bola pre mňa najlepšia možnosť, ako zostať pri hokeji a študovať na vysokej škole a zároveň byť v najlepšom tíme v EUHL.

Ako sa ti zatiaľ páči tvoje pôsobenie v tíme? Aké sú tvoje dojmy z tímu?

Dojmy z tímu sú zatiaľ veľmi pozitívne a som tam veľmi spokojný. Stretol som v tíme pár chlapcov, s ktorými som už hrával alebo som ich poznal z môjho predchádzajúceho hokejového pôsobenia. To mi v začiatku veľmi pomohlo a potešilo ma to. Takže som rád, že som sa rozhodol ísť práve na UMB a nemám žiadne výhrady.

Ako sa ti darí zvládať školu aj hokej?

Začiatky v škole neboli jednoduché. Je to iný systém výuky ako na strednej škole, ale pomaly som sa do toho dostal. A aj keď to je niekedy časovo náročné zvládnuť, vďaka IŠP sa to dá.

Aké sú tvoje očakávania od prebiehajúcej sezóny?

V tejto prvej sezóne by som sa chcel udržať v základnej zostave tímu a podávať stabilný zodpovedný výkon, aby som pomohol tímu dostať sa do play off.