Z Košíc sme si priviezli 3 body

V utorok 25.10.2022 o 19:30 sme odohrali náš prvý vonkajší zápas v aktuálnej sezóne Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy (EUHL). A hneď na ľade nováčika ligy University Spartacus hockey team v Crow Aréne v Košiciach. V 2. zápase sezóny sme zdolali súpera a pripísali si ďalšie 3 body.

University Spartacus hockey team  2:8 (1:3, 1:4, 0:1) UMB Hockey Team

Góly UMB Hockey team: Novodomec (Slivka, Chamula), Petrik (Štec),Pokrievka (Gavura, Kadlečík),Čollák (Novodomec, Vlk),Slivka (Novodomec, Vlk),Kadlečík (Gavura, Vlk),Gonda, Svitek (Gonda)

Hráčom zápasu sa stal Marek Chamula

Marek Chamula, útočník UMB Hockey Team:

„Nakoľko Košice boli nový tím, nevedeli sme čo čakať. Zápas začal vlažným tempom, a už po polke prvej tretiny sme viedli 3:0, ale nechali sa uniesť hrou a prestali sme hrať svoju hru posledných 5 minút prvej tretiny. Zlom prišiel na konci prvej tretiny keď Miky chytil nájazd a nedostali sme gól do šatne. Počas prestávky sme si povedali, že musíme zjednodušiť hru a viac strieľať na bránu. V priebehu minúty prišli ďalšie dva naše góly a viedli sme 5:1, potom sa nám hralo už dobre. Mali sme pár zbytočných vylúčení, na ktoré si musíme dať pozor a hrať 60 minút našu hru. V konečnom dôsledku sme kontrolovali hru až dokonca zápasu.“

Marek Janík, tréner UMB Hockey Team:

„Od zápasu s Košicami som naozaj nevedel čo očakávať, keďže je to v lige nový tím. Súper však predviedol naozaj kvalitný hokejový výkon a určite budú pre ligu prínosom. Navyše som bol milo prekvapený z atmosféry, ktorú vytvorili diváci na štadióne. Plné hľadisko ľudí, zrekonštruovaný štadión, plus ako som už spomínal aj zaujímavý a kvalitný hokej.“

O najbližšom domácom zápase vás budeme včas informovať na našich sociálnych sieťach.